راهنمای دریافت ویزای رومانی

جهت دریافت ویزای رومانی اولین چیزی که نیاز دارید یک دعوتنامه از یک فرد رومانیایی یا تبعه رومانی میباشد. فرد رومانیایی در شهر محل سکونت خود به پلیس مهاجرت رفته و درخواست صدور دعوتنامه برای شما مینماید. پلیس مهاجرت پس از بررسی مدارک و مصاحبه از فرد پس از تأیید برگه ای دو رو (همان دعوتنامه) را به فرد میدهد.
دعوتنام به سه صورت دیدار (Visit) ، دانشجویی (Student) و بیزنس (Business) قابل دریافت است.
شما برای اخذ ویزا از سفارت رومانی در تهران نیاز به اصل دعوتنامه دارید لذا فرد مقیم رومانی میبایست دعوتنامه اصل را برای شما ارسال کند. برای ارسال دعوتنامه من به شما پست DHL را پیشنهاد میکنم. چرا که در تمامی شهرهای ایران و کشورهای دنیا دفتر دارد و مدت رسیدن دعوتنامه به دست شما حداکثر 3 روز میباشد.

بعد از دریافت دعوتنامه میبایست مدارک زیر را آماده کرده و به سفارت رومانی در تهران مراجعه نمایید:

1. اصل دعوتنامه + کپی

2. اصل پاسپورت (دارای حداقل 6 ماه اعتبار)

3. سه قطعه عکس 4×3 زمینه سفید جدید

4. اصل شناسنامه + کپی

5. گردش حساب بانکی جهت نشان دادن وسع مالی + کپی (سعی کنید بیشترین میزان پول را در آن حساب گذاشته سپس پرینت گردش حساب بگیرید که سفارت رومانی از نظر وضعیت مالی شما مطمئن شود)

6. بیمه بین المللی برای طول مدت اقامت + کپی (از تمامی آژانس ها و دفاتر بیمه قابل دریافت میباشد. لکن توجه داشته باشید که بعضی از بیمه ها مثل بیمه ایران بخاطر تحریم قابل استفاده نیستند لذا ما به شما بیمه البرز را پیشنهاد میکنیم)

7. برگه های رزرو هتل در طول اقامت (اگر قرار است به خانه فرد ارسال کننده دعوتنامه بروید و در دعوتنامه نیز آدرس قید شده است نیازی به رزرو هتل ندارید)

8. هشتاد دلار هزینه صدور ویزا

حضور متقاضی دریافت ویزا در سفارت رومانی الزامی میباشد و پس از چند سوال و بررسی مدارک در صورت عدم مشکل در مدارک، پاسپورت شما اخذ خواهد شد و حداکثر بعد از دو هفته ویزا و پاسپورت شما آماده دریافت خواهد بود.