راهنمای کوتاه سفر به تایلند

تایلند را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری آسیای جنوب‌شرقی به شمار آورد. بسیاری از گردشگران به بانکوک سفر می‌کنند و گردش خود در این منطقه را از آنجا آغاز می‌کنند.. پس اگر شما هم تور تایلند  را رزرو کرده اید این مطلب را بخوانید . تایلند با جنگل‌های باشکوه، سواحل معروف، غواصی‌های در سطح بالای جهانی، غذاهای بی‌نظیر و قیمت‌های نسبتا ارزان، گردشگرانی از تمام سلایق را جذب خود می‌کند. از اقامتگاه‌های ارزان قیمت تا هتل‌های باشکوه ۱۰۰۰۰ دلاری در این کشور یافت می‌شود. گذشت و گذار در تایلند بسیار ساده است و پیاده می‌توان به راه افتاد و از بسیاری مکان‌ها دیدن کرد. اگرچه مقاصد بسیاری در نقشه‌ی گردشگری این کشور وجود دارد، اما از تعدادی از آن‌ها می‌توان به دور از خیل جمعیت و قیمت‌های بالا بازدید کرد. نام تایلند معمولا سواحل، زیبایی‌ها، جنگل‌ها و غذاهای معروف این کشور را تداعی می‌کند.
هزینه‌های معمول
اقامت
به طور کلی تایلند کشوری بسیار ارزان است، اما مناطق شمالی بانکوک یا جزایر آن نسبت به دیگر جاهای آن ارزان‌تر هستند. می‌توانید اقامتگاه‌هایی با قیمت ۲۳۵ بات تایلند برای هر شب در مناطق شهری و ۱۳۵ بات تایلند برای هر شب در مناطق بیرون شهر بیابید. برای اقامت در اتاقی بهتر با تهویه مطبوع یا اقامت در جزایر باید برای هر شب ۵۷۵ بات تایلند یا بیش‌تر پرداخت کنید. خانه‌های زیبای ییلاقی را نیز با همین هزینه می‌توان اجاره کرد. قیمت هتل‌ها از ۱۳۵۰ بات تایلند برای هر شب شروع می‌شوند و اقامتگاه‌های بزرگ با خانه‌های ییلاقی ساحلی تقریبا ۱۶۸۵ بات تایلند یا بیشتر قیمت دارند.
غذا
غذا در تایلند واقعا ارزان است. غذاهایی که روی گاری دست‌فروشان سرو می‌شود یا در دکه‌های خیابانی، کمتر از ۲۰ بات تایلند هزینه دارد. به طور میانگین هر وعده با هزینه‌ای برابر ۳۵-۵۰ بات تایلند می‌توانید غذا میل کنید. اگر می‌خواهید غذاهای محلی بخورید برای هر روز باید بین ۱۲۰ تا ۱۷۰ بات تایلند هزینه کنید. غذاهای غربی هم ۱۷۰ تا ۳۴۰ بات تایلند هزینه دارد، هر چند این هزینه در برخی رستوران‌های زنجیره‌ای معروف غربی بالاتر نیز هست. ایسائو سوشی (بانکوک)، کاتالانا تپس (بانکوک)، ام گانش ایندیان (کوفانگان) و دادا کافه (چیانگ مای) رستوران‌های محبوبی در تایلند هستند.
حمل و نقل
مانند هر چیز دیگری حمل و نقل نیز در تایلند ارزان است. اتوبوس‌های شهری حدود ۸ بات تایلند، مترو و قطارهای هوایی در بانکوک بین ۱۵ تا ۵۰ بات برای هر سفر و تاکسی‌ها بین ۶۰ تا ۱۰۰ بات هزینه دارند. توک‌توک‌ها گران‌ترند و بین ۱۰۰ تا ۲۳۵ بات تایلند هزینه در پی دارند. قطارهای بین شهری نیز ارزانند، قطارهای روزانه حدود ۲۳۵ بات و قطارهای شبانه حدود ۵۷۵ بات تایلند هزینه دارند که البته این هزینه برای قطار درجه دو و بدون تهویه مطبوع خواهد بود. قایق‌های حمل مسافر به جزایر هم بین ۲۳۵ تا ۴۷۵ بات است. به طور کلی بهتر است از اتوبوس و قایق برای حمل و نقل استفاده کنید.
فعالیت‌ها
تورهای روزانه ۵۷۵ تا ۱۲۰۰ بات هزینه دارند و هزینه‌ی هر روز کوه‌پیمایی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۶۸۵ بات است. کلاس‌های آموزشی مخصوص مدرک غواصی PDI (که در تایلند بسیار محبوب است) حدود ۱۰۱۰۰ بات تایلند هزینه در پی دارند. پارک ملی فیل‌ها (چیانگ مای)، غواصی سایری هوت (کو تاو) و ورلد دایورز (کو تاو) بهترین شرکت‌های برگزاری تورهای روزانه در تایلند هستند.
راهنمای صرفه‌جویی در هزینه‌ها
مانند محلی‌ها باشید
بهترین راه برای صرفه‌جویی در تایلند زندگی مانند محلی‌ها است. از اتوبوس‌های محلی، غذاهای خیابانی و نوشیدنی‌های محلی استفاده کنید. به طور متوسط یک فرد تایلندی با هزینه‌ای کمتر از ۷۷۵۰ بات ماهانه در بانکوک و حتی کمتر در مناطق بیرون شهر، زندگی می‌کند. اگر در هتل‌های ارزان اقامت کنید و غذاهای خیابانی بخورید هزینه‌ی هر روز زندگی شما کمتر از ۳۳۵ بات خواهد بود.
غذاهای خیابانی بخورید
از خوردن غذاهای خیابانی نترسید. این غذاها حتی بیش‌تر از رستوران‌ها سالم هستند. اگر این گونه نبود هر روزه تایلندی‌ها در غرفه‌های خیابانی برای خوردن غذا جمع نمی‌شدند. بهترین غذاهای تایلندی را در غرفه‌های خیابانی آن و با قیمتی خیلی کمتر از رستوران‌ها خواهید یافت.
بهترین اماکن و تفریح‌ها در تایلند
بانکوک را بگردید
بانکوک قلب تایلند و مکانی است که حتما باید ببینید. خیلی‌ها در ابتدای سفر از این شهر خوششان نمی‌آید اما با گذر زمان این موضوع عوض می‌شود. معابد، قصرها، بازارهای زیبا و مغازه‌ها را بگردید.
در چیانگ مای ماجراجویی کنید
چیانگ مای شهری قدیمی پر از معابد است که توسط جنگل‌ها احاطه شده است. این شهر شروع خوبی برای گردشگرانی است که علاقه به پیاده‌روی دارند. معبد فیل‌ها در نزدیکی شهر است و بازار شب چیانگ مای بهترین جا برای خریدهای با تخفیف بسیار به شمار می‌رود.
از پارک‌های ملی دیدن کنید
پارک ملی خاو مای که سه ساعت از شمال بانکوک فاصله دارد، بهترین جا برای پیاده‌روی، شنا و دیدن فیل‌های وحشی است. این پارک خیلی شلوغ نیست. پارک ملی خاوساک که در جنوب تایلند قرار دارد به عقیده‌ی بسیاری یکی از بهترین پارک‌های ملی جهان و بهترین آن در تایلند است. در این پارک غارها، جنگل‌ها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و کریستال‌های سنگ آهکی زیبایی را خواهید یافت. این پارک مکان محبوبی برای گردشگران نیست اما اگر مدت زیادی در تایلند اقامت داشتید،  سری به این پارک زیبا نیز بزنید.
از پایتخت‌های سنتی تایلند بازدید کنید
در حد فاصل تایلند و چیانگ مای سه پایتخت سنتی تایلند یعنی سوخوتای، لوپ بوری و آیوتاها قرار گرفته‌اند. بازدید از آن‌ها در هنگام سفر از بانکوک به چیانگ مای سفری بی‌نظیر برای شما رقم خواهد زد. در این اماکن اطلاعات بسیاری از گذشته‌ی تایلند و زندگی روستایی آن کسب خواهید کرد.
در جزایر گرمسیری لحظات آرامی را سپری کنید
تایلند جزایر متعددی دارد. تعدادی از آن‌ها پیشرفت بسیاری کرده‌اند و تعدادی فقط یک اقامتگاه ییلاقی دارند. تعدادی از بهترین جزایر تایلند کوسامت، کوتاروآتو، کولانتا، کوچانگ، کوتاو، کوجوم، جزایر سیمیلیان و کو ساموی هستند.
در جشن کامل شدن ماه شرکت کنید
جشن‌های بسیاری در تایلند برگزار می‌شود و اگر اهل چنین مراسمی هستید ، حتما در جشن معروف کامل شدن ماه شرکت کنید. در این جشن ۲۰۰۰۰ نفر تا طلوع خورشید در سواحل هات رین در کوفانگان به شادی می‌پردازند. ممکن است این جشن توریستی به نظر بیاید و خیلی شبیه مراسم محلی‌ها نباشد، اما در واقع این جشن بخشی از فرهنگ و تاریخ تایلند است.
به جنگل‌ها بروید
جنگل‌های وسیع بسیاری در شمال تایلند وجود دارند. حتما برای سفرهای چند روزه به این جنگل‌ها برنامه‌ریزی کنید. در این جنگل‌ها قبایل ساکن در تپه‌های بلند تداعی کننده‌ی دنیای دیزنی خواهند بود. بهترین جنگل‌ها در چیانگ مای و چیانگ رای قرار دارند.
غواصی کنید
غواصی در تایلند ورزش پرطرفداری است. ارزان‌ترین مکان غواصی در جزیره‌ی کاوتاو است که برای مسافران علاقه‌مند به غواصی در نظر گرفته شده است. بسیاری از گردشگران فقط برای غواصی به این مکان مراجعه می‌کنند. هر چند امکان غواصی در سراسر تایلند وجود دارد اما در کولانتا و جزایر سورین و سیمیلیان تجربه‌ی غواصی زیباتری خواهید داشت.
آشپزی یاد بگیرید
غذاهای تایلندی بسیار خوشمزه و لذیذ هستند و طبخ آنها نسبتا ساده است. در سراسر تایلند مراکز آموزش آشپزی وجود دارد اما بهترین آن‌ها در بانکوک و چیانگ مای واقع هستند. حتی اگر بعد از خروج از تایلند قصد درست کردن غذای تایلندی ندارید تجربه‌ی یک روز پخت و پز و خوردن غذای تایلندی تجربه‌ای به یاد ماندنی خواهد بود.
از اماکن کمتر شناخته شده دیدن کنید
اگر واقعا می‌خواهید طعم زندگی واقعی تایلندی‌ها را به دور از شهرهای بزرگ بچشید حتما به ایسان عزیمت کنید. ایسان نامی است که به مناطق شمال شرقی تایلند اطلاق می‌شود که مناطقی روستایی هستند. این منطقه مزارع کوچکی دارد که توریستهای بسیار کمی را به خود می‌بینند. زندگی در این جا در گذر زمان تفاوت بسیاری نکرده است. این منطقه که گاهی به مرداب تشبیه می‌شود زیباترین نقطه‌ی تایلند برای گردشگری است.
از قطارهای روزانه استفاده کنید
مسافرت با استفاده از قطارهای روزانه از بانکوک به چیانگ مای نه تنها ارزان‌تر است بلکه برای دیدن مناطق بیرون از فضای شهری تایلند بهتر از قطارهای شبانه است. شاید به نظر برسد یک روز خود را هدر می‌دهید، اما چگونگی مسافرت تایلندی‌ها با قطار را تجربه خواهید کرد و می‌توانید از دستفروش‌هایی که غذاهای ۱۵ باتی در ایستگاه‌ها می‌فروشند بهره‌مند شوید. مسافرت با قطار روزانه یکی از محبوب‌ترین تفریح‌ها در تایلند است ولی داشتن کتابی خوب برای مطالعه حین سفر خالی از لطف نیست.
در فستیوال سونگکران شرکت کنید
بین روزهای سیزدهم و پانزدهم آوریل تایلندی‌ها سال جدید خود را با برگزاری مراسمی سه روزه همراه مراسم آب بازی جشن می‌گیرند. جشن سونگکران برای شستن بدی‌های گذشته و شروع خوب سال جدید است. این فستیوال تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای شما خواهد بود
به فیل‌ها کمک کنید
شما می‌توانید به تایلند مراجعه کنید و فیل‌ سوار شوید ولی بسیاری از این فیل‌ها مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند. شاید بخواهید برای حمایت از آن‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده از این تفریح صرفنظر کنید، اما روشی بهتر برای کمک به این حیوانات عضویت داوطلبانه در مرکز حفاظت از فیل‌ها در چیانگ مای است.
وات دوی سوتپ (Wat Doi Suthep) را ببینید
این معبد بی‌نظیر بودایی در پارک ملی دوی سوتپ در ۱۰ مایلی چیانگ مای قرار دارد. قطاری برقی یا مسیری ۳۰۰ پله‌ای شما را به قله‌ی دوی سوتپ، جایی که این معبد پر زرق و برق طلایی وجود دارد، خواهد رساند. قدمت این معبد به قرن ۱۴ میلادی بازمی‌گردد و معبدی بسیار زیباست که نباید فرصت دیدن آن را از دست بدهید.

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات مهاجرت و خدمات تور
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

 

تور آلانیا سفر به آلانیا

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم

آلانیا ، تور آنتالیا، سفر به آلانیا

مارماریس و سفر به مارماریس تور مارماریس