معرفی بالی

بالی جزیره ای کوچک از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی میباشد.این جزیره دو اقیانوس آرام و هند را به هم پیوند داده است. بالی جمعیتی حدود 3 میلیون نفر دارد که قریب به اتفاق ساکنان آن اهل اندونزی میباشند اما به دلیل رشد فراوان صنعت توریست در سالهای اخیر بسیاری از استرالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت نموده و در بالی کار و زندگی می کنند.
کعبد مادر ، معبد اولاواتو ، معبد تانالوت ، معبد لوط ، موزه بالی ، غواصی در بالی ، دنیای زیر آب در بالی ، کنیتا مانی ،
فصول سفر به بالی
از اکتبر تا آوریل فصول بارانی و ماه می تا سپتامبر فصول گرم در بالی محسوب می شود
مسافران و گردشگران تور بالی میتوانند از جاذبه های گردشگری بالی دیدن نمایند.
دنیای زیر آب بالی
رار گرفتن بالی در میانه گستره نامحدود دو اقیانوس هند و آرام که بیش از 35 درصد از کل مناطق مرجانی جهان را در خود پوشش داده و باعث ایجاد یکی از زیباترین و غنی ترین و پرطرفدارترین نقاط غواصی جهان در جزیره بالی گردیده است.
غواصان از سراسر جهان از مبتدی تا ماهر هر کدام در آبهای جزیره بالی تجربه جدیدی را کسب خواهند نمود.
معبد مادر بالی
معابدی که در بالی قرار دارند از جمله معبد مادر که در منطقه باساکی قرار گرفته اند و بزرگترین معبد هندو در بالی است.معبد مادر در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکی واقع گردیده است . معبد مادر مقدس ترین معبد در بالی و به اعتقاد هندوان قدیمی ترین معبد نیز در بالی می باشد.
بازدید از معبد مادر صبحگاهان و قبل از رسیدن گردشگران توصیه می شود.
کنیتا مانی بالی
در این منطقه دریاچه بسیار زیبایی قرار دارد به نام باتور که در میان دو آتشفشان کنیتا مانی و آگونگ می باشد. نکته قابل توجه این است که این دو آتشفشان هنوز فعال بوده و بومیان این منطقه از گدازه ها و سنگ های سرد شده این آتشفشان برای ساخت منازل خود استفاده می کنند.
معبد لوط بالی
در 45 کیلومتری کوتا و در سواحل غربی جزیره بالی بر فراز شبه جزیره کوچکی که به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست داده و تبدیل به جزیره ای زیبا گردیده معبدی افسانه ای به نام تانالوت واقع شده است و مسافران و گردشگران بالی فقط در صورتی میتوانند از این معبد دیدن نمایند که دریا در حالت م باشد.
این معبد افسانه ای از یک سنگ خاموش در جزیره بالی تشکیل شده است.
هر روز این تخته سنگ نشسته در ساحل بر اثر جزر و مد به درون اقیانوس می رود و دوباره در ساحل اقیانوس پدیدار می شود . این معبد را مکان مناسبی برای پرستش خدای دریا در جزیره بالی می دانند. به این دلیل که کشیش Nirartha در قرن 15 هنگام سفر خود این تخته سنگ را دیده و مکان مناسبی برای استراحت یافته و شب را در جزیره سپری کرده و این جزیره را معبد لوط نامیده.معبد لوط یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل بالی می باشد.