نحوه افزودن Quick Lunch به Taskbar در ویندوز 7

يکي از تغييرات عمده‏اي که در ويندوز 7 نسبت به ويندوزهاي پيشين شاهد هستيم، تغييرات اساسي در نوار وظيفه يا Taskbar است. علاوه بر تغييرات ظاهري و زيباتر شدن Taskbar در ويندوز 7، نحوه قرارگيري برنامه‏هاي در حال اجرا نيز متفاوت‏تر از پيش شده است و گردش در ميان پنجره‏هاي باز و انتخاب آن‏ها با سهولت بيشتري صورت مي‏گيرد.

ويندوز,سون,آموزش کار با ويندوز,کتاب آموزش سخت افزار,اموزش ويندوز سرور,اموزش زبان انگليسي,اموزش کامل ويندوز 7,دانلود نرم افزار آموزشي,دانلود آموزش اينترنت,آموزش سخت افزار کامپيوتر,آموزش جستجو در اينترنت,آموزش پارتيشن بندي در ويندوز 7دانلود اموزش ويندوز 7,نحوه افزودن Quick Lunch به Taskbar در ويندوز 7 - آکاايران
يکي از قابليت‏هايي که در ويندوزهاي XP و ويستا وجود داشت، قابليت Quick Lunch بود که با فعال کردن آن در Taskbar امکان دسترسي سريع به برنامه‏هاي مورد نظر فراهم مي‏آمد. اما Quick Lunch در نوار وظيفه جديد در ويندوز 7 به طور پيش‏فرض وجود ندارد و در قسمت Toolbars نيز جهت انتخاب موجود نيست. در صورتي که دل‏تان براي Quick Lunch تنگ شده است مي‏توانيد با استفاده از اين ترفند آن را در Taskbar جديد ويندوز 7 فعال کنيد.

بدين منظور:
ابتدا بر روي فضاي خالي از Taskbar راست‏کليک کرده و از منوي Toolbars گزينه New Toolbar را انتخاب کنيد.
پنجره New Toolbar - Choose a folder باز خواهد شد.
حال کد زير را عيناً Copy کرده و در قسمت Folder موجود در اين پنجره Paste کنيد:
%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

پس از اين کار بر روي دکمه Select Folder کليک کنيد.
با اين کار نواري به نام Quick Lunch در سمت راست Taskbar نمايش داده خواهد شد. با کليک بر روي فلش موجود در کنار آن، برنامه‏هاي موجود در Quick Lunch را مي‏توان مشاهده و انتخاب کرد.

اما در صورتي که قصد داريد Quick Lunch را کاملاً شبيه نسخه‏هاي قبلي در ويندوزهاي XP و ويستا کنيد، يعني آن را به سمت چپ آورده به طوري که تنها آيکن برنامه‏ها موجود باشد:
ابتدا اطمينان پيدا کنيد Taskbar در حالت Lock نيست: بر روي فضاي خالي از Taskbar راست کليک کرده و تيک Lock the taskbar را برداريد.
سپس در صورتي که نوار انتخاب زبان (يا هر نوار مشابه آن) فعال است، آن را موقتاً غيرفعال کنيد: بر روي فضاي خالي از Taskbar راست کليک کرده و از منوي Toolbars تيک گزينه Language Bar را برداريد.
اکنون جهت آوردن Quick Lunch به سمت چپ نوار وظيفه، با استفاده از ماوس ستون نقطه‏اي کنار آن را گرفته و به سمت چپ بکشيد. آن را انقدر بکشيد تا دقيقاً در کنار منوي Start قرار بگيرد.
حالا بر روي خود عبارت Quick Lunch راست‏کليک کرده و ابتدا تيک گزينه Show Text را برداريد. سپس مجدد اين کار را کرده و تيک گزينه Show Title را برداريد. آموزش تعميرات laptop
حالا با استفاده از ماوس، آيکن برنامه‏ها را مطابق ميل خود جابجا کنيد و Taskbar را آن طور که مايل هستيد مرتب کنيد.
حاصل کار، يک Quick Lunch، مشابه آنچه در ويندوزهاي پيشين بود خواهد شد.
در پايان مجدد Language Bar را به Taskbar بياوريد و تيک گزينه Lock the taskbar را بزنيد تا Taskbar قفل شود.
ترفند ويندوز 7 - ترفندستان
برچسب ها : سون. آموزش کار با ويندوز. کتاب آموزش سخت افزار. اموزش ويندوز سرور. اموزش زبان انگليسي. اموزش کامل ويندوز 7. دانلود نرم افزار آموزشي. دانلود آموزش اينترنت. آموزش سخت افزار کامپيوتر. آموزش جستجو در اينترنت. آموزش پارتيشن بندي در ويندوز 7دانلود اموزش ويندوز 7. نحوه افزودن Quick Lunch به Taskbar در ويندوز 7 - آکاايران.

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم