سفری به بلغارستان سواحل ماسه های طلایی

جمهوری بلغارستان در جنوب شرقی اروپا واقع شده، پایتخت آن سوفیاست. زبان رایج بلغاریه که با خط سیریلی نوشته میشه. این کشور در نیمکره شمالی و شرقی، و در غرب دریای سیاه واقع شده و با کشورهای رومانی در شمال، صربستان در غرب و ترکیه و یونان در جنوب همسایه است. از شهرهای مهم بلغارستان می‌توان به پلوودیف، وارنا، روسه و بورگاس اشاره کرد. مذهب مردم آن عموما مسیحی ارتدوکسه و تنها 9 درصد مسلمانند. واحد پول این کشور لواست که در تاریخ سفر ما هر دلار برابر1.40 لوا و هر یورو معادل2 لوا بود. شهر وارنا یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپاست و پس از سوفیا و پلوودیف سومین شهر بزرگ بلغارستانه با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر و در امر تاسیسات بندری و صنعت کشتیرانی ، کشتی‌سازی و تعمیرات آن فعاله و دومین شهر صنعتی بعد از بورگاس تلقی می‌شه.

وارنا یکی از شهرهای در حال توسعه بلغارستانه، دارای جاده‌های ارتباطی خوب ، هوای عالی، حمل و نقل دریایی و راه آهن. فرهنگ‌های متعددی در این منطقه به هم آمیخته شدن و به همین دلیل مورد توجه گردشگرانه . بیست و سوم مرداد ماه 1393 در ساعت 14:30 پروازمون به مقصد وارنا بدون تاخیر انجام شد .طول پرواز حدودا دو ساعت و 55 دقیقه بود. ساعت 17:30به وقت ایران به وارنا رسیدیم و ساعت‌هامون رو 1.5 ساعت،عقب کشیدیم. (ساعت به وقت محلی وارنا 16 بود). دمای هوا نیز در حدود 30درجه بود ، هوایی گرم و شرجی. فرودگاه وارنا فرودگاهی کوچیکه که در 8 کیلومتری غرب وارنا واقع شده. فاصله گلدن سندز از فرودگاه هم 25 کیلومتره .

توی فرودگاه موقع چک کردن ویزا به طور رندوم یه سری از مسافرا رو نگه می‌داشتن ، تو اتاقی می‌بردن و چند تا سوال ازشون می‌پرسیدن که ما هم جزشون بودیم. سوالاتی مثل : به چه کشورایی تا حالا سفر کردی؟ چقدر پول با خودت آوردی؟ شغلت چیه؟ به هر حال در حدود یک ساعتی معطل شدیم و بعد به سمت هتل حرکت کردیم.

وارنا سه قسمت تفریحی داره ، اولیش دروژباست که از سال ١٩٠٨ شکل گرفته و ۴٣ هتل داره که ظاهرا اقامتگاه محمدرضا شاه پهلوی هم اونجا بوده، منطقه دوم همین گلدن سندزه (که در حدوده 17 کیلومتر با وارنا فاصله داره)، آلبنا منطقه سومه که ١٢ کیلومتری گلدن سندزه و هتل هاش اکثرا ۴ستاره اند، تنها یه هتل ۵ستاره به نام فلامینگو داره. گلدن سندز تکه‌ای از بهشت بر روی وسیع‌ترین ساحل شمالی وارناست ، با انبوهی از تپه‌های جنگلی و ماسه‌های سفید و طلایی رنگ و آب‌های زلال آبی ، با مساحت 5/3 کیلومتر طول در 100 متر عرض و دمای هوایی بین 27تا 31 درجه سانتیگراد. تور بلغارستان

گلدن سندز استراحتگاهی خوب برای کودکان و خانواده‌هاست. دارای امکانات ورزشی ، تفریحی ، و چشمه‌های آب درمانیست و تا به حال چندین بار جایزه بین المللی پرچم محیط زیست رو دریافت کرده . سواحل گلدن سندز (ماسه‌های طلایی) در محدوده‌ای به طول۵کیلومتر دارای بیش از 100 هتله که خیابان کنار ساحل(party street) مهمترین محل تفریحات و تجمعات توریست‌هاست . رستوران‌ها، کافه‌ها، مغازه‌ها، و ... همگی در اطراف این خیابان و به نوعی نزدیک ساحل هستند. اینطور که میگن در سال ۶.۵ میلیون توریست به بلغارستان میان که ایرانی‌ها در میانه این رده بندی قرار دارن  

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات مهاجرت و خدمات تور
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

تور قبرس شمالی، سفر به قبرس شمالی

تور آلانیا سفر به آلانیا

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم

آلانیا ، تور آنتالیا، سفر به آلانیا

مارماریس و سفر به مارماریس تور مارماریس