معرفی شهر آلانیا بهشت ترکیه

آلانیا شهری تاریخی در جنوب کشور ترکیه، که شمال آن به کوههای توروس و جنوب آن به دریای مدیترانه محدود است و در ۱۲۰  کیلومتری شرق شهر آنتالیا قرار دارد، آلانیا به طور غیر قابل تصوری در دهه گذشته رشد کرده به طوری که در این شهر اماکن مسکونی و توریستی فراوان وجود دارد و جمعیت آن در فصل تابستان به بیش از ۲۵۰٫۰۰۰ نفر می رسد و یکی از زیباترین شهرها به شمار می رود. اگر قصد خرید تور آلانیا  را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم  . قلعه سلجوقی مانند تاجی بر سر شبه جزیره  آلانیا  قرار  دارد  ، همچنین  قلعه  هشت  ضلعی و تاریخی  قلعه دختر نیز از مکانهای  دیدنی  آلانیا است. در سواحل شرقی مدیترانه واقع شده است. اطلاعات دقیقی در خصوص زمان شکل گرفتن آلانیا وجود ندارد. با این وجود، با توجه به یافته هایی از غار کادینی واقع در ۱۲ کیلومتری مرکز شهر در سال ۱۹۵۷ ، نشان می دهد که قدمت تاریخ این منطقه به عصر حجر برمیگردد…
مکانهای دیدنی
موزه باستان شناسی
موزه مردم شناسی
کیزیل کوله
لرتیس-لرتی خرابه های ماهموتلار
خرابه های سیدرا
ایوتاپه -شهر بندری آیتاپ
بندر کشتی سازی سلجوق
قلعه یا مسجد سلیمانیه
مسجد امیر بدرالدین
مسجد آکشبه سلطان
مهمانسرای آلارا
کاروانسرای شاراپسا
جاذبه ها
قلعه آلانیا :
محل اصلی گردشگری شهر آلانیاست. تنها قلعه باقیمانده از دوران سلجوقی است که تا به امروز حفاظت شده است . این مجموعه شامل تعداد زیادی از بناهای تاریخی مانند کاخ ها، مساجد و مقبره می باشد. قلعه قرون وسطی با سه دامنه از دیوار، ۸۳ برج و ۱۴۰ کنگره در ۲۵۰ متر بالای یک شبه جزیره سنگی با پیش رفتگی به دریای مدیترانه واقع شده است. این قلعه توسط دیواری به طول ۶٫۵ کیلومتر احاطه شده است. بیشترین بخش قلعه در قرن ۱۳ با نظارت سلطان سلجوقی در پی پیروزی شهر در محل خرابه های قلعه روم در سال ۱۲۲۰ توسط علاءالدین کی قباد اول به عنوان بخشی از ساختمان که شامل قلعه سرخ می باشد ساخته شد.
برج سرخ :
برج سرخ دارای بنایی ۸ ضلعی که نماد ۱۳ شهر می باشد در بندر آلانیا واقع شده است. ساخت و ساز ساختمان در زمان سلطنت سلطان سلجوقی آناتولی علاء الدین (۱KAY QUBADH )  شروع شد و در سال ۱۲۲۶ تکمیل شد. سلطان، معمار تکمیل کننده بنا ابوعلی رها را از حلب سوریه به آلانیا برای تکمیل ساختمان آورد. نام این برج برگرفته از رنگ آجر قرمزی است که در سنگهای بریده شده قسمتهای تحتانیاستفاده شده است.
غار Damlatash :
غار Damlatash در سال ۱۹۴۸ در حالی که کارگزان ساختمان در بندر کار می کردند پیدا شد. قندیل های شگفت انگیز ۱۵۰۰۰ سال و استالاگمیتها به تمام اشکال ممکن در داخل موجود می باشد. از آن زمان به بعد این غار تحت حفاظت بود و مطالعات متعدد بر روی آن آغاز شد. همراه با زیبایی طبیعی غار Damlatash و فضای بزرگ آن باعث می شود افرادی که بیمار آسم بهتر شوند. اگر شما مبتلا به چنین بیماری هستید قطعا باید از غار Damlatash بازدید کنید.
تور قایق بادبانی بر روی رودخانه ماناوگات :
این سفر در طول دره زیبا و معروف ماناوگات و آبشار آن برگزار می شود. در طول سفرمان شما از مناظر شگفت انگیز و زیبای آن لذت می برید. این آبشارها مرتفع نیستند و این آبها شفاف و همواره خروشان و با قدرتی که به صخره ها می خورد منظره زیبایی درست می کنند.
پارک آبی  Water Planet :
این پارک آبی در ۳۰ کیلومتری آلانیا در منطقه Okudzalar واقع شده است. در اینجا ۲۳ کوه آب های مختلف به تمام سایزها برای تمام سنین و سلیقه های مختلف وجود دارد. در آنجا شما رودخانه ” تنبل” و “Kamikadze ” که فوق العاده مرتفع است و یا “سیاه چاله” مرموز پیدا می کنید. بنابراین ما دریای خروشان و شادی را به شما تضمین می کنیم.
غواصی :
این فعالیت در حال حاضر در ترکیه یکی از محبوب ترین فعالیت در میان گردشگران می باشد و این امر به دلیل داشتن چنین اقلیم فوق العاده، خورشید درخشان و آب و هوای معتدل تعجب آور نیست.
Dolphinarium :
در ۱۸ کیلومتری آلانیا واقع شده است. شما و فرزندانتان احساسات فراموش نشدنی از دلفین ها و نمایش فُک  دریافت کنید! شما همچنین بعد از نمایش می توانید شنا کردن با دلفین ها، گرفتن عکس و خوردن یک غذای سبک در یک کافه را تجربه کنید.
رستوران ها
چه چیزی شما دوست دارید در آلانیا میل کنید؟ به ما اجازه دهید که به شما یادآوری کنیم : پیدا کردن چنین تنوع غذایی از همه آشپزخانه های خوب جهانی ممکن نیست.طعم غذاهای ترکی انواع شش کباب عجیب و غریب توسط آشپزها تهیه می شود و غذای سنتی آلانیاست. ماهی ای که از اعماق دریای آبی مدیترانه گرفته شده است در فریزر به خاطر شما هستند. شما اغلب غذایتان را با یک تکه پنیر سفید و ملون و راکی شروع خواهید کرد. برای بهترین قهوه های ترکی ، دانه های قهوه برشته شده را قبل از درست کردن قهوه خرد کنید. قهوه ترکی به طعم های مختلفی یکی از آنها بدون شکر، با کمی شکر، با شکر متوسط یا بیشتر وجود دارد.
·         رستوران و کلوب ساحلی Damlatash : این رستوران دارای اینترنت وایرلس رایگان و خدماتی که مورد نیاز کسانی که می خواهند از ساحل استفاده کنند مانند چتر، تخت آفتاب، دوش، کابین و دستشویی به صورت رایگان موجود می باشد.
Tel: (0242)513 44 00 – Address : Saray M. Guzelyali Cd. Next to Damlatash Cave . No.4
·         دو عدد McDonald در مرکز شهر آلانیا وجود دارد. یکی در خیابان اصلی Ataturk Road می باشد و دیگری در سمت شرق می باشد.
·         درست پایین تر از سد Dim?ay چندین رستوران و پارک آبی، که همه آنها بر روی سکوهای شناور رودخانه ناهار ارائه می دهند. یکی از این رستوران هایی که ما انتخاب کردیم رستوران  BEYAZ سرای بود که شگفت انگیز بود. مواد غذایی آن بسیار عالی، نهار خوری به سبک ترکی (نشستن بر روی زمین و روی بالشتک ها – شما احساس می کنید که میزتان در حال حرکت است.) می باشد، خدمات خوب و یک محیط کاملا منحصر به فرد دارد. در بالای این پارک آبی، که عمدتا متشکل از یک سرسره و پل روی رودخانه  است.
·         رستوران Izzy : این رستوران در قلب Mahmutlar در بلوار Menderes واقع شده است. برخی از بهترینغذاهای محلی و بین المللی در این مکان سرو می شود.
·         رستوران Red Tower Brewery :Iskele Cad. 82   ,  Redtowerbrewery.com/en
تبادل ارز :
۱ دلار آمریکا معادل ۱٫۷۹ لیر ترکیه و ۱ یورو معادل ۲٫۳۵ لیر ترکیه می باشد.
قبل از خرید هر چیزی بهتر است یورو / دلارتان را به لیره ترکیه تبدیل کنید.
واحد پول ترکیه، لیر ترک است. از ابتدای سال ۲۰۰۹ با حذف شش صفر از واحد پول کشور ترکیه واحد پول جدیدی در این کشور رایج گشت. دولت در سال های نخست برای از بین بردن ناهماهنگی های در زمان گذر، چه از لحاظ حقوقی و چه از لحاظ اقتصادی نام واحد پولی خو را از لیر به لیر جدید ( YTL ) تغییر داد. حال پس از گذشت چند سال بار دیگر نام واحد پولی، به نام پیشین خود یعنی لیر بازگردانیده شده است. وقتی به ترکیه سفر می کنید به راحتی می توانید در صرافی ها پول های خارجی خود را به لیر تبدیل کنید. دلار، پوند و یورو بهترین واحدهای پولی برای تبدیل به لیر می باشند. توجه کنید که نباید لیرهای قبل از سال ۲۰۰۵ که تعداد زیادی صفر دارد را قبول کنید زیرا دیگر ارزش پولی ندارند.
حمل و نقل عمومی :
وسایل حمل و نقل عمومی زیادی از نزدیک ترین جاده به هتل شما وجود دارد. مینی بوس هایی که به آن دلموش می گویند به طور مرتب در جاده ها وجود دارد. هزینه اتوبوس و مینی بوس بسیار خوب و منطقی می باشد.
خدمات مترجم همزمان:
شما در هر زمان و مکان مترجم اختصاصی خود را خواهید داشت، تنها کافیست  ۱۱۸۲۲ را شماره گیری نمایید. مترجم شما از طریق تلفن، نیازهای شما را پاسخگو خواهد بود.
ما در کنار شما هستیم، به ما فارسی بگویید ما به زبان ترکی نیاز شما را به مخاطبتان منتقل می کنیم.”
روش اول (با کلیه سیم کارتها و تلفنهای ثابت ترکیه):
شماره ۱۱۸۲۲ را در هر نقطه از خاک ترکیه بدون نیاز به هیچ پیش شماره ای شماره گیری نمائید، ارزان و راحت اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید.
روش دوم (با کلیه سیم کارتهای ایران):
این روش تنها در خاک ترکیه امکان پذیر است و بایستی شماره ۰۰۹۰۱۱۸۲۲ را شماره گیری کنید تا ارتباط شما برقرار شود . به دلیل بالا بودن هزینه مکالمه ، این روش توصیه نمیگردد.
داروخانه :
در ترکیه به داروخانه Eczane گفته می شود و در مراکز شهرها می توانید ببینید. ساعات کار داروخانه ها بین ۹ صبح تا ۷ بعداز ظهر می باشد.

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم