چه کسانی می توانند برای برنامه مهاجرتی استارت آپ کانادا اقدام کنند؟

 هدف برنامه ویزای استارتاپ کانادا، کارآفرینان مهاجر با مهارت و پتانسیل لازم در جهت ایجاد کسب و کار و مشاغل در کانادا است، این افراد باید نوآور و خلاق باشند و بتوانند برای کانادایی فرصت های شغلی ایجاد کنند و بتوانند در سطح جهانی به رقابت بپردازند. اگر شما ایده کسب و کار خلاقانه ای را در سر دارید و قصد مهاجرت به کانادا دارید می توانید ایده خود را به یکی از سازمان های سرمایه گذاری تعیین شده برای حمایت از ایده شما ارائه دهید. برای این کار می توانید با مشاورین حرفه ای کنپارس تراول تماس حاصل نمایید. افراد واجد شرایط برای استارتاپ ویزای کانادا باید یک کسب و کار معتبر داشته باشند، نامه حمایت از یکی از سازمان های سرمایه گذاری تعیین شده کانادا را بتوانند ارائه بدهند و به زبان انگلیسی و یا فرانسه تسط داشته باشند و پول کافی برای پرداخت هزینه زندگی خود و اعضای خانواده خود داشته باشند. یک کسب و کار واجد شرایط به این معنی است که شما بتوانید کسب و کاری را خلق کنید که دارای شرایط زیر باشد:

 
-    زمانی که شما گواهی تعهد خود را از یکی از سازمان های تعیین شده دریافت می کنید: هر متقاضی در آن زمان باید ده درصد یا بیشتر حق رأی را از کلیه سهام شرکت دریافت کند (حداکثر تا 5 نفر می توانند مالک استارت آپ باشند). همچنین متقاضیان و سازمان تعیین شده به طور مشترک بیش از 50 درصد حق رأی از کل سهام شرکت استارتاپ را در اختیار داشته باشند.
 
-    در زمان دریافت اقامت دائم خود: شما باید مدیریت فعال و مداوم کسب و کار خود را در داخل کانادا ارائه دهید. بخش اساسی عملیات تجاری کسب و کار شما باید در داخل کانادا اتفاق افتد و این تجارتی که در داخل کشور کانادا صورت گرفته است.
 
دریافت ویزای استارتاپ کانادا شامل سه مرحله می شود:
 
دریافت پکیج درخواست ویزا و تکمیل فرم ویزا
پس از ثبت درخواست ویزای خود، زمان برای تکمیل چک لیست موجود در بسته ویزا می رسد. در صورت نبود یکی از موارد خواسته شده، پرونده شما ناقص محسوب می شود و پرونده درخواست ویزای استارتاپ شما بدون هیچ روندی به شما باز خواهند فرستاد. اگر متوجه شوند که شما اطلاعات دروغی و جعلی ارائه داده اید پرونده شما رد می شود و تا 5 سال نمی توانید برای درخواست ویزای کانادا اقدام کنید.
پرداخت هزینه های ویزا: تمامی هزینه های ویزای استارت آپ از جمله هزینه درخواست ویزا، تست بیومتریک، هزینه شخص ثالث و ... بایستی پرداخت نمایید.
ثبت پرونده درخواست ویزا و ارسال آن: هر شریک تجاری باید درخواست ویزای خود را به صورت جداگانه در پاکت جدا ارسال کند. در صورتی که یکی از اعضای تیم از به ثبت رساندن پروسه درخواست اقامت دائم کانادای خود منصرف شد، باید از طریق وب آن را در اسرع وقت به اطلاع کارمندان مهاجرت کانادا برساند.
تأئید دریافت پکیج ویزا: اگر درخواست شما کامل باشد، پس از دریافت پکیج، پروسه دریافت ویزای شما شروع می شود و نامه ای برای شما ارسال می شود که شما را از این واقعیت آگاه می سازد و شماره پرونده ویزای شما و همچنین خلاصه ای از مراحل پردازش آتی پرونده تان در آن قید شده است. جزئیات پرونده درخواست ویزای شما توسط یک افسر IRCC مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. افسر پرونده کلیه اسناد و مدارک ارائه شده را بررسی کرده و آن را مطابق با استاندارد های گزینش فعلی ارزیابی خواهد کرد.  
 
هزینه های اداره مهاجرت برای ویزای استارتاپ کانادا به چه صورت است؟
هزینه های اداره مهاجرت در ویزای استارتاپ کانادا بنا به وضعیت متقاضی متفاوت است. در بیشتر موارد، این هزینه شامل هزینه پروسه پرونده شما و هر کسی که در پرونده شما قرار دارد، هزینه حق اقامت دائم (RPRF)، هزینه تست بیومتریک و هزینه های شخص ثالث می شود که شما باید هزینه های خود را باید پرداخت نمایید. هزینه ای که تنها بابت استارتاپ ویزای کانادا پرداخت می شود از 1540 دلار کانادا شروع می شود که به آن هزینه مشاوره و خدمات سرمایه گذاری و ... نیز اضافه می شود. 
 
هزینه بیومتریک: در بیشتر موارد هنگام ارسال درخواست خود باید هزینه بیومتریک را نیز پرداخت نمایید. در غیر این صورت ممکن است که پروسه پرونده شما دچار تأخیر شود. هزینه بیومتریک شامل هزینه انگشت نگاری و عکس دیجیتال می شود. پس از پرداخت هزینه بیومتریک و تکمیل پرونده، برای شما نامه ای برای تأیید انجام آزمایشات بیومتریک ارسال می شود که این که به کجا برای انجام این تست مراجعه نمایید. شما باید شخصا برای انجام تست بیومتریک مراجعه نمایید و مطمئن شوید که از قبل وقت قبلی از نزدیک ترین مرکز مشخص شده گرفته باشید.
هزینه شخص ثالث: پرداخت این هزینه بسته به وضعیت و موقعیت شما دارد که شامل آزمایشات پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس، انجام آزمون زبان می شود.