چگونه ویزای توریستی روسیه بگیریم؟

ویزای توریستی یا روادید گردشگری روسیه، در حال حاضر به دو صورت عادی و فوری از طریق سفارت روسیه در تهران صادر می‌شود. حتما شما هم با دیدن عکس‌های زیبا و دیدنی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و بناهای تاریخی با شکوه روسیه، به این فکر افتاده اید که تور روسیه را رزرو کنید و برای سفر به این کشور زیبا و تاریخی برنامه‌ریزی کنید. ویزای توریستی یا روادید گردشگری روسیه برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گردشگری، قصد سفر به این کشور پهناور را دارند. مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه بر اساس مدت رزرو هتل و مطابق تاریخ پرواز تعیین می‌شود، بنابراین موقع خرید بلیط و رزرو هتل باید دقت کنید، چون تغییر اعتبار ویزا امکان‌پذیر نیست. برای درخواست ویزای توریستی روسیه، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود. به خاطر داشته باشید برای دریافت ویزای  تجاری، مقررات متفاوت خواهد بود؛ در این شرایط حضور متقاضی الزامی است. اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم را می‌توان از بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران تهیه کرد و به همراه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا ارائه داد. فرم تقاضای ویزا باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به‌طور جداگانه تکمیل شود.
ساعت کاری و آدرس سفارت روسیه در تهران
آدرس سفارت روسیه در تهران: خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ٣۹.
تلفن تماس: ٦٦٧٢٨٨٧٣-٠٢١ و ٦٦٧٢٨٨٧٤-٠٢١
ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۱۷-۸
توجه: متقاضی می‌تواند مدارک را همراه با هزینه‌ی ویزا به کارگزار بدهد تا کارگزار برای ویزایش اقدام کند.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی  روسیه
مدارکی که باید علاوه بر فرم پر شده درخواست ویزا، در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید را در ادامه به همراهان همیشگی کجارو ارائه می‌دهیم.
شناسنامه ایرانی
اصل گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
یک قطعه عکس
زمینه روشن در ابعاد ۴*۶ که کاملا شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد. برای هر کدام از همراهان در گذرنامه نیز باید یک قطعه عکس، ضمیمه‌ مدارک باشد.
بلیط رفت و برگشت قطعی شده‌ی پرواز به روسیه
رزرواسیون قطعی هتل در روسیه برای کل مدت اقامت
چک ضمانت بازگشت؛ به مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای هر شخص
زمان و هزینه صدور ویزای توریستی روسیه
ویزای کشور روسیه به دو صورت عادی و فوری صادر می‌گردد. قیمت ویزای عادی روسیه حدود ۵۰۰ هزار تومان است و صدور آن یک هفته طول می‌کشد. اما قیمت ویزای فوری روسیه حدود ۷۰۰ هزار تومان است و صدور آن بیش از سه روز طول نمی‌کشد.
راهنمای انتخاب بلیط مناسب برای سفر به روسیه
در حال حاضر خطوط هواپیمایی تابان، ایران ایر، ماهان و ایرفلوت به شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ و سوچی پروازهای مستقیم انجام می‌دهند. همچنین امکان پرواز به روسیه به وسیله خطوط هواپیمایی پگاسوس، ترکیش، اکراینی، بلاویا، امارات، اتحاد و ... نیز با یک توقف نیز وجود دارد.