تاریخ شهر چشمه

مانند اکثر شهرهای ترکیه شهر چشمه نیز دارای تاریخی باستانی می باشد. در اینجا ابتدا گریتلی ها و سپس ایونیایی ها ساکن بوده اند. امپراتوری روم نام کیسوس را به این نقطه گذارده و نقطه انتهایی جاده ابریشم به شمار می رفته است. کشتی های تجاری از بندر این شهر ابریشم، ادویه جات و دیگر کالاهایی که از شرق می آمده است را به ایتالیا می بردند. اگر قصد خرید تور چشمه را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.در قرن 14 میلادی قلعه ای توسط جنوایی ها جهت حفاظت از این شهر ساخته شد (قلعه کنونی موجود در چشمه از طرف عثمانی ها در قرن 18 میلادی ساخته شده است.)
در سال 1566 میلادی چشمه به تصرف عثمانی ها رسید و بعد از آن به مرور زمان از اهمیت این شهر کاسته شد.با گذشت زمان بندر چشمه اهمیت خود را از دست داد و جای آن را بندر ازمیر گرفت .

چشمه کجاست

شهر چشمه در 80 کیلومتری غرب ازمیر قرار دارد.چشمه که به تعبیری به ـن شبه جزیره نیز گفته میشود در غربی ترین نقطه ترکیه قرار دارد. در مجاورت شرقی شهر چشمه شهر های کارابورون  واورلا قرار دارند.
چگونه به چشمه برویم
از شهر ازمیر به چشمه اتوبان سه طرفه جدیدی وجود دارد که اگر آن مسیر را انتخاب کنید 45 دقیقه طول خواهد کشید.چشمه دارای فرودگاه نمیباشد ولیکن می توانید به فرودگاه ادنان مندرس شهر ازمیر آمده و از آنجا ادامه مسیر را با ماشین یا تاکسی طی کنید.بندر چشمه پذیرای کشتی های مسافربری ایتالیایی نبز می باشد.از سال 2012 میلادی کشتی های کروز نیز مسافرت خود را به این شهر آغاز کردند.به زودی قرار است هواپیماهای دریایی نیز در مسیر استانبول _الاچاتی آغاز به کار کنند.


چه زمانی به چشمه برویم

در گذشته فصل تعطیلات در چشمه عبارت بود از سه و یا چهار ماه ولیکن با افتتاح هتل های پنج ستاره و هتل آپارتمان های فراوان در طول سال به راحتی میتوان به چشمه رفت.فصل دریا و آب تنی از اواسط جوئن تا اواخر سپتامبر می باشد.چشمه  به غیر از فصل تابستان با ساخت تفرجگاه های ساحلی جدید و همچنین رستوران های متنوع ارائه دهنده خدمات به مسافران می باشد.


در چشمه کجا اقامت کنیم

هتل های چشمه در مرکز شهر و یا در مناطق ایلیجا الاچاتی و دالیان قرار دارند. در منطقه الاچاتی در کنار دریا هتل های پنج ستاره و در مرکز هتل آپارتمان های فراوانی وجود دارد.به طور کلی هتل های بزرگ در منطقه ایلیجا قرار دارند.
چه تفریحاتی می توانیم در چشمه انجام دهیم

در سال های اخیر با وجود مسافرت چهره های سر شناس به چشمه این مکان همچنان سکوت و آرامش خود را حفظ کرده است.هر تصوری که از تعطیلاتتان دارید آن را در چشمه پیدا خواهید کرد.درشیفنه رستوران های دریایی در ایلیجا و بویالیک طبیعت زیبا و در التین کوم ساحل های دست نخورده در چیفتلی کوی رستوران های خرچنگ دریایی در هر طرف چشمه وزش باد های خنک در الاچاتی خانه های زیبایی که از امپراطوری روم به جا مانده و رایحه دل انگیز گل ها در کوچه و خیابان را می توانید مشاهده کنید. برای خوردن یک غذای دلچسب ولذیذ در چشمه میتوانید از طریق اینترنت با توجه به ذائقه تان رستوران دلخواه خود را انتخاب کنید.اگر به دنبال هیجان میگردید فراموش نکنید که الاچاتی یکی از بهترین مکان های برای موج سواری به شمار میرود .اگر به دنبال تفریح میگردید بیش از تصورتان میتوانید در آنجا یافت کنید.تقریبا هر شب کنسرت ها و تفریحات گوناگون در انتظار شماست.