معرفی شهر آلانیا بهشت ترکیه

آلانيا شهري تاريخي در جنوب کشور ترکيه، که شمال آن به کوههاي توروس و جنوب آن به درياي مديترانه محدود است و در ???  کيلومتري شرق شهر آنتاليا قرار دارد، آلانيا به طور غير قابل تصوري در دهه گذشته رشد کرده به طوري که در اين شهر اماکن مسکوني و توريستي فراوان وجود دارد و جمعيت آن در فصل تابستان به بيش از ??????? نفر مي رسد و يکي از زيباترين شهرها به شمار مي رود. اگر قصد خريد تور آلانيا  را داريد، خواندن اين مطلب را به شما توصيه مي کنيم  . قلعه سلجوقي مانند تاجي بر سر شبه جزيره  آلانيا  قرار  دارد  ، همچنين  قلعه  هشت  ضلعي و تاريخي  قلعه دختر نيز از مکانهاي  ديدني  آلانيا است. در سواحل شرقي مديترانه واقع شده است. اطلاعات دقيقي در خصوص زمان شکل گرفتن آلانيا وجود ندارد. با اين وجود، با توجه به يافته هايي از غار کاديني واقع در ?? کيلومتري مرکز شهر در سال ???? ، نشان مي دهد که قدمت تاريخ اين منطقه به عصر حجر برميگردد…
مکانهاي ديدني
موزه باستان شناسي
موزه مردم شناسي
کيزيل کوله
لرتيس-لرتي خرابه هاي ماهموتلار
خرابه هاي سيدرا
ايوتاپه -شهر بندري آيتاپ
بندر کشتي سازي سلجوق
قلعه يا مسجد سليمانيه
مسجد امير بدرالدين
مسجد آکشبه سلطان
مهمانسراي آلارا
کاروانسراي شاراپسا
جاذبه ها
قلعه آلانيا :
محل اصلي گردشگري شهر آلانياست. تنها قلعه باقيمانده از دوران سلجوقي است که تا به امروز حفاظت شده است . اين مجموعه شامل تعداد زيادي از بناهاي تاريخي مانند کاخ ها، مساجد و مقبره مي باشد. قلعه قرون وسطي با سه دامنه از ديوار، ?? برج و ??? کنگره در ??? متر بالاي يک شبه جزيره سنگي با پيش رفتگي به درياي مديترانه واقع شده است. اين قلعه توسط ديواري به طول ??? کيلومتر احاطه شده است. بيشترين بخش قلعه در قرن ?? با نظارت سلطان سلجوقي در پي پيروزي شهر در محل خرابه هاي قلعه روم در سال ???? توسط علاءالدين کي قباد اول به عنوان بخشي از ساختمان که شامل قلعه سرخ مي باشد ساخته شد.
برج سرخ :
برج سرخ داراي بنايي ? ضلعي که نماد ?? شهر مي باشد در بندر آلانيا واقع شده است. ساخت و ساز ساختمان در زمان سلطنت سلطان سلجوقي آناتولي علاء الدين (?KAY QUBADH )  شروع شد و در سال ???? تکميل شد. سلطان، معمار تکميل کننده بنا ابوعلي رها را از حلب سوريه به آلانيا براي تکميل ساختمان آورد. نام اين برج برگرفته از رنگ آجر قرمزي است که در سنگهاي بريده شده قسمتهاي تحتانياستفاده شده است.
غار Damlatash :
غار Damlatash در سال ???? در حالي که کارگزان ساختمان در بندر کار مي کردند پيدا شد. قنديل هاي شگفت انگيز ????? سال و استالاگميتها به تمام اشکال ممکن در داخل موجود مي باشد. از آن زمان به بعد اين غار تحت حفاظت بود و مطالعات متعدد بر روي آن آغاز شد. همراه با زيبايي طبيعي غار Damlatash و فضاي بزرگ آن باعث مي شود افرادي که بيمار آسم بهتر شوند. اگر شما مبتلا به چنين بيماري هستيد قطعا بايد از غار Damlatash بازديد کنيد.
تور قايق بادباني بر روي رودخانه ماناوگات :
اين سفر در طول دره زيبا و معروف ماناوگات و آبشار آن برگزار مي شود. در طول سفرمان شما از مناظر شگفت انگيز و زيباي آن لذت مي بريد. اين آبشارها مرتفع نيستند و اين آبها شفاف و همواره خروشان و با قدرتي که به صخره ها مي خورد منظره زيبايي درست مي کنند.
پارک آبي  Water Planet :
اين پارک آبي در ?? کيلومتري آلانيا در منطقه Okudzalar واقع شده است. در اينجا ?? کوه آب هاي مختلف به تمام سايزها براي تمام سنين و سليقه هاي مختلف وجود دارد. در آنجا شما رودخانه ” تنبل” و “Kamikadze ” که فوق العاده مرتفع است و يا “سياه چاله” مرموز پيدا مي کنيد. بنابراين ما درياي خروشان و شادي را به شما تضمين مي کنيم.
غواصي :
اين فعاليت در حال حاضر در ترکيه يکي از محبوب ترين فعاليت در ميان گردشگران مي باشد و اين امر به دليل داشتن چنين اقليم فوق العاده، خورشيد درخشان و آب و هواي معتدل تعجب آور نيست.
Dolphinarium :
در ?? کيلومتري آلانيا واقع شده است. شما و فرزندانتان احساسات فراموش نشدني از دلفين ها و نمايش فُک  دريافت کنيد! شما همچنين بعد از نمايش مي توانيد شنا کردن با دلفين ها، گرفتن عکس و خوردن يک غذاي سبک در يک کافه را تجربه کنيد.
رستوران ها
چه چيزي شما دوست داريد در آلانيا ميل کنيد؟ به ما اجازه دهيد که به شما يادآوري کنيم : پيدا کردن چنين تنوع غذايي از همه آشپزخانه هاي خوب جهاني ممکن نيست.طعم غذاهاي ترکي انواع شش کباب عجيب و غريب توسط آشپزها تهيه مي شود و غذاي سنتي آلانياست. ماهي اي که از اعماق درياي آبي مديترانه گرفته شده است در فريزر به خاطر شما هستند. شما اغلب غذايتان را با يک تکه پنير سفيد و ملون و راکي شروع خواهيد کرد. براي بهترين قهوه هاي ترکي ، دانه هاي قهوه برشته شده را قبل از درست کردن قهوه خرد کنيد. قهوه ترکي به طعم هاي مختلفي يکي از آنها بدون شکر، با کمي شکر، با شکر متوسط يا بيشتر وجود دارد.
·         رستوران و کلوب ساحلي Damlatash : اين رستوران داراي اينترنت وايرلس رايگان و خدماتي که مورد نياز کساني که مي خواهند از ساحل استفاده کنند مانند چتر، تخت آفتاب، دوش، کابين و دستشويي به صورت رايگان موجود مي باشد.
Tel: (0242)513 44 00 – Address : Saray M. Guzelyali Cd. Next to Damlatash Cave . No.4
·         دو عدد McDonald در مرکز شهر آلانيا وجود دارد. يکي در خيابان اصلي Ataturk Road مي باشد و ديگري در سمت شرق مي باشد.
·         درست پايين تر از سد Dim?ay چندين رستوران و پارک آبي، که همه آنها بر روي سکوهاي شناور رودخانه ناهار ارائه مي دهند. يکي از اين رستوران هايي که ما انتخاب کرديم رستوران  BEYAZ سراي بود که شگفت انگيز بود. مواد غذايي آن بسيار عالي، نهار خوري به سبک ترکي (نشستن بر روي زمين و روي بالشتک ها – شما احساس مي کنيد که ميزتان در حال حرکت است.) مي باشد، خدمات خوب و يک محيط کاملا منحصر به فرد دارد. در بالاي اين پارک آبي، که عمدتا متشکل از يک سرسره و پل روي رودخانه  است.
·         رستوران Izzy : اين رستوران در قلب Mahmutlar در بلوار Menderes واقع شده است. برخي از بهترينغذاهاي محلي و بين المللي در اين مکان سرو مي شود.
·         رستوران Red Tower Brewery :Iskele Cad. 82   ,  Redtowerbrewery.com/en
تبادل ارز :
? دلار آمريکا معادل ???? لير ترکيه و ? يورو معادل ???? لير ترکيه مي باشد.
قبل از خريد هر چيزي بهتر است يورو / دلارتان را به ليره ترکيه تبديل کنيد.
واحد پول ترکيه، لير ترک است. از ابتداي سال ???? با حذف شش صفر از واحد پول کشور ترکيه واحد پول جديدي در اين کشور رايج گشت. دولت در سال هاي نخست براي از بين بردن ناهماهنگي هاي در زمان گذر، چه از لحاظ حقوقي و چه از لحاظ اقتصادي نام واحد پولي خو را از لير به لير جديد ( YTL ) تغيير داد. حال پس از گذشت چند سال بار ديگر نام واحد پولي، به نام پيشين خود يعني لير بازگردانيده شده است. وقتي به ترکيه سفر مي کنيد به راحتي مي توانيد در صرافي ها پول هاي خارجي خود را به لير تبديل کنيد. دلار، پوند و يورو بهترين واحدهاي پولي براي تبديل به لير مي باشند. توجه کنيد که نبايد ليرهاي قبل از سال ???? که تعداد زيادي صفر دارد را قبول کنيد زيرا ديگر ارزش پولي ندارند.
حمل و نقل عمومي :
وسايل حمل و نقل عمومي زيادي از نزديک ترين جاده به هتل شما وجود دارد. ميني بوس هايي که به آن دلموش مي گويند به طور مرتب در جاده ها وجود دارد. هزينه اتوبوس و ميني بوس بسيار خوب و منطقي مي باشد.
خدمات مترجم همزمان:
شما در هر زمان و مکان مترجم اختصاصي خود را خواهيد داشت، تنها کافيست  ????? را شماره گيري نماييد. مترجم شما از طريق تلفن، نيازهاي شما را پاسخگو خواهد بود.
ما در کنار شما هستيم، به ما فارسي بگوييد ما به زبان ترکي نياز شما را به مخاطبتان منتقل مي کنيم.”
روش اول (با کليه سيم کارتها و تلفنهاي ثابت ترکيه):
شماره ????? را در هر نقطه از خاک ترکيه بدون نياز به هيچ پيش شماره اي شماره گيري نمائيد، ارزان و راحت اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنيد.
روش دوم (با کليه سيم کارتهاي ايران):
اين روش تنها در خاک ترکيه امکان پذير است و بايستي شماره ????????? را شماره گيري کنيد تا ارتباط شما برقرار شود . به دليل بالا بودن هزينه مکالمه ، اين روش توصيه نميگردد.
داروخانه :
در ترکيه به داروخانه Eczane گفته مي شود و در مراکز شهرها مي توانيد ببينيد. ساعات کار داروخانه ها بين ? صبح تا ? بعداز ظهر مي باشد.